Adopcja na odległość

Adopcja na odległośćAdopcja na odległość to forma pomocy charytatywnej, która zyskuje coraz większą popularność wśród internautów. Najprościej mówiąc, polega ona na tym, że „wirtualnie adoptujesz” sobie np. chłopca (lub grupę dzieci) z któregoś z krajów Trzeciego Świata i co miesiąc wpłacasz określona kwotę na jego (ich) rzecz. Co ciekawe, często możesz nawet utrzymywać z nimi kontakt i czuwać nad ich rozwojem.

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że taka pomoc nie będzie zbyt efektywna. Jest to jednak błędne myślenie. Nawet regularnie przesłane kilkanaście złotych może zapewnić prawidłowy rozwój dziecka, szczególnie w biednych krajach. Jeżeli sądzisz, że nie stać Cię na taką pomóc – możesz „złożyć się” ze znajomymi.

 

Strony, które umożliwiają adopcję na odległość:

Misje salezjańskie

Misje salezjańskieNa stronie Misje salezjańskie możesz wypełnić deklarację adopcyjną. Dzięki temu staniesz się opiekunem adopcyjnym grupy dzieci i młodzieży z wybranej placówki misyjnej. Wystarczy 40 zł miesięcznie (czyli min. 480 zł/rok lub więcej) aby zapewnić niezbędne warunki do wychowania i edukacji dzieci i młodzieży z placówki, którą wspierasz.

Przynajmniej dwa razy w roku otrzymasz list i zdjęcia z placówki misyjnej, którą wspierasz, a co dwa miesiące dostaniesz czasopismo “Misje Salezjańskie” na Twój adres mailowy.