Akcje charytatywne

Akcje charytatywneAkcje charytatywne to działania, których celem jest zapewnienie pomocy potrzebującym, w sposób oczywiście bezinteresowny. Akcje charytatywne są bardzo często organizowane przez fundacje. Tak jest w przypadku Pajacyka, który jest akcją charytatywną zorganizowaną przez fundację Polska Akcja Humanitarna.

Akcje charytatywne mają zwykle charakter działań o określonym czasie trwania i są nastawione na osiągnięcie określonych celów – na przykład zapewnienie jakiejś grupie osób doraźnej pomocy.

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych polskich akcji charytatywnych. Sprawdź jak możesz wesprzeć ich działania charytatywne.

 

Akcje charytatywne w Polsce:

Okruszek

OkruszekOkruszek to akcja charytatywna, której celem jest pozyskiwanie środków, które wspomagają dzieci, chorych i bezdomnych. Celem działań jest również popularyzacja idei wspierania osób ubogich i bezdomnych, a także prowadzenie różnych działań zmierzających do zapobiegania bezdomności i wykluczeniu społecznemu wśród dzieci i młodzieży.

Aby wesprzeć tę akcję charytatywną, należy wejść na stronę www.okruszek.org.pl i kliknąć w okruszek.

 

Pajacyk

PajacykPajacyk to akcja charytatywna prowadzona od 1998 roku przez Polską Akcję Humanitarną, której głównym celem jest dożywianie dzieci w szkołach. Pajacyk nie tylko finansuje posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych, ale także zapewnia dostęp do żywności tam, gdzie są z tym trudności.

Jeżeli chcesz wesprzeć tę akcję charytatywną, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.pajacyk.pl i klikniesz w zielony brzuszek pajacyka.

 

Polskie Serce

Polskie SercePolskie Serce to akcja charytatywna Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Strona umożliwia proste i bezkosztowe wspieranie działań fundacji. Fundacja założona przez prof. Zbigniewa Religę działa w celu wprowadzania do praktyki klinicznej najnowocześniejszych metod leczenia serca np. protezy serc („sztuczne serca”).

Aby wesprzeć działania Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, wystarczy wejść z na stronę www.polskieserce.pl i kliknąć w pulsujące serce.

 

Rower Pomaga

Rower PomagaMożesz jeździć na rowerze, dbać o zdrowie i środowisko i jednocześnie pomagać charytatywnie. Celem akcji Rower Pomaga jest promocja jazdy na rowerze, zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko.

Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.