Fundacja Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca FantazjaFundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Działa na terenie całego kraju, a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia dzieci w wieku od 3 do 18 lat cierpiących na ciężkie choroby genetyczne, choroby nowotworowe i inne schorzenia stanowiące zagrożenie życia. Fundacja Dziecięca Fantazja w 2004 roku otrzymała status OPP – można na nią przekazywać 1% podatku.

Od początku działalności Fantazji z pomocą osób prywatnych, firm i organizacji udało się zrealizować prawie 5000 dziecięcych marzeń dla dzieci cierpiących na choroby nieuleczalne bądź zagrażające ich życiu, ale także dla dzieci cierpiących na choroby przewlekłe lub utrudniające ich normalne funkcjonowanie.

Oddany zespól pracowników, codziennie walczy aby pozyskać kolejne środki na wsparcie nie tylko chorych dzieci, ale także ich rodzin. Niestety w naszej bazie danych, na swoją magiczną chwilę czeka ponad 1000 ciężko chorych dzieci. Czas dla tych dzieci jest kluczowy, wiele z nich nie może czekać na spełnienie swojej fantazji ani dzień dłużej. Nasi podopieczni walczą m.in. z: nowotworami złośliwymi, mukowiscydozą, zanikiem mięśni, niewydolnością serca, a także wszelkiego rodzaju nieuleczalnymi schorzeniami genetycznym i wadami wrodzonym. Ponadto otaczamy również opieką dzieci cierpiące na choroby przewlekłe, utrudniające normalne funkcjonowanie, takie jak rozszczep kręgosłupa, porażenie mózgowe oraz autyzm.

Koszty administracyjne stanowią zaledwie 9% kosztów wszystkich przychodów Fantazji. Oznacza to, że 91% przychodów Fantazji zostaje przeznaczone bezpośrednio na realizację marzeń, zarówno tych rzeczowych (sprzęt elektroniczny, zabawki interaktywne, przedmioty do rehabilitacji, meble), jaki i niematerialnych (wycieczki, wyjazdy na spotkanie z gwiazdami, koncerty itp.)

Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Wszystkie dostępne fundusze są przeznaczane na leczenie i rehabilitację, a na marzenia nie zostanie prawie nigdy. A chore dzieci podobnie jak ich rówieśnicy chcą marzyć i mają marzenia.

Fundacja Dziecięca Fantazja współpracuje z wieloma firmami i instytucjami na zasadach ustalonych indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości zaangażowania się firmy w dany projekt.  Przykładowo, firma może zorganizować zawody sportowe, podczas których pracownicy zdobywają osiągnięcia, które bezpośrednio przekładają się na finansowe wsparcie dla fundacji. Popularną formą współpracy są całoroczne zbiórki darów rzeczowych np. zbiórka wyprawek szkolnych, czy prezentów z okazji Dnia Dziecka i Świąt Bożego Narodzenia.  Bardzo popularną formą jest przekazanie procentu od zysku ze sprzedaży danego produktu, czy partnerstwo przy okazji organizacji wydarzenia dla dzieci.

 

Fundacja Dziecięca Fantazja – jak można pomóc?

Zrób przelew

Konto bankowe: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
Nr rachunku: 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001

Dla osób z zagranicy, które chcą wesprzeć Fundację Dziecięca Fantazja:
SWIFT: POLUPLPR
IBAN: PL14 1930 1523 2310 0345 8400 0001

 

Przekaż jeden procent

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Dziecięca Fantazja
KRS: 0000168783

 

Spełnij fantazję dziecka

Na stronie Dziecięce Fantazje Fundacja Dziecięca Fantazja publikuje listy z marzeniami chorych dzieci, które chciałaby spełnić w najbliższej przyszłości. Fundacja zachęca darczyńców do wybrania konkretnej fantazji, przy której urzeczywistnianiu chcieliby pomóc. W ten sposób masz pewność, że Twoja darowizna zostanie przeznaczona na spełnienie marzenia wybranego przez Ciebie dziecka. Prezent można przesłać lub dostarczyć osobiście do fundacji. Można też  przelać na konto fundacji środki pozwalające na jego zakup. Fundacja zajmie się przekazaniem podarunku Marzycielowi.