Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo? to fundacja charytatywna, założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu „Ziarno” w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo? od 14 lat zajmuje się rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Gdy fundacja rozpoczynała działalność, w Polsce nie istniała systemowa pomoc dla pacjentów po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce.

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo? zainicjowała i wypracowała z Ministerstwem Zdrowia „Program leczenia dzieci w śpiączce w fazie B„, który od 2 lat jest wdrożony do systemu publicznej opieki zdrowotnej.

Fundacja wybudowała też Klinikę „Budzik” – pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Znajduje się w nim 15 łóżek dla dzieci w wieku 2-18 lat. Budzik działa od lipca 2013 roku. W ciągu 3 lat działalności „Budzika” wybudziło się 31 dzieci.

Obecnie fundacja współpracuje z Ministerstwem Zdrowia i prof. Wojciechem Maksymowiczem przy utworzeniu oddziału „wybudzeniowego” dla dorosłych, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. 21 grudnia 2016 roku odbyła się uroczystość oddania do użytku budynku kliniki „Budzik” dla osób dorosłych , w Olsztynie.

 

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo? – jak można pomóc?

Wyślij SMS

Wyślij SMS o treści BUDZIMY pod numer 75250. Koszt jednego SMS wynosi 6,15 zł z VAT.

 

Zrób przelew

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A.
Nr rachunku: 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000

 

Przekaż jeden procent

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
KRS: 0000125054

 

Aukcje charytatywne

Aukcje charytatywne Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? dostępne są na Allegro pod adresem: http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=12.