Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

Fundacja Rozwoju KardiochirurgiiFundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi – fundacja charytatywna założona w 1991 z inicjatywy prof. Zbigniewa Religi.

Celem fundacji jest przede wszystkim wspieranie rozwoju polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzanie do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), a jej siedziba Fundacji mieści się w Zabrzu.

Fundacja prowadzi działalność naukowo–badawczą w zakresie protez serca i zastawek serca oraz biocybernetyki, bioinżynierii i biotechnologii. W Fundacji funkcjonuje również bank tkanek, w którym opracowywane są zastawki serca, rogówki, ścięgna i opatrunki ze skóry. Fundacja realizuje również program szkoleniowo–stypendialny dla kadr medycznych z polski i zagranicy.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii jest też koordynatorem programu Polskie Serce.

 

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii – jak można pomóc?

Kliknij w banner

Jeżeli chcesz wesprzeć działania fundacji, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.polskieserce.pl i klikniesz w pulsujące serce.

 

Zrób przelew

Konto bankowe: Bank PEKAO BP
Nr rachunku: 47 1240 4849 1111 0000 5343 4757

 

Przekaż jeden procent

Aby przekazać jeden procent podatku na projekt Proteza Serca dla dzieci, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS projektu:
Nazwa: Proteza Serca dla dzieci
KRS: 0000069136

 

Wyślij SMS

Pomóż dzieciom chorym na serce. Wyślij SMS o treści SERCE pod numer 73165. Koszt jednego SMS wynosi 3,69 zł z VAT.