Fundacje charytatywne

Fundacje charytatywneFundacje charytatywne to organizacje mające na celu niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują, w sposób bezinteresowny, dobroczynny. Poniżej znajdziesz listę największych i najbardziej popularnych fundacji charytatywnych w Polsce. Działania każdej fundacji można wesprzeć na kilka sposób. Najczęściej fundacje umożliwiają przelanie pieniędzy na konto, wysłanie SMS lub przekazanie jednego procenta od dochodu.

Fundacje charytatywne często organizują też popularne akcje charytatywne. Przykładem może być Polska Akcja Humanitarna, która od wielu lat prowadzi akcję dożywiania dzieci w szkołach – Pajacyk.

 

Fundacje charytatywne w Polsce:

Fundacja Bliźniemu Swemu…

Fundacja Bliźniemu Swemu…Fundacja Bliźniemu Swemu… to fundacja charytatywna powołana w 2002 roku przez zarząd Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które pracuje na rzecz bezdomnych i ubogich. Jej głownym celem jest gromadzenie środków przeznaczonych na najpilniejsze potrzeby podopiecznych w 130 placówkach Towarzystwa.

 

Fundacja Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca FantazjaFundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Działa na terenie całego kraju, a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia dzieci w wieku od 3 do 18 lat cierpiących na ciężkie choroby genetyczne, choroby nowotworowe i inne schorzenia stanowiące zagrożenie życia. Fundacja Dziecięca Fantazja w 2004 roku otrzymała status OPP – można na nią przekazywać 1% podatku.

 

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo? to fundacja charytatywna, założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo? od 14 lat zajmuje się rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Fundacja wybudowała Klinikę „Budzik” – pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. W ciągu 3 lat działalności „Budzika” wybudziło się 31 dzieci. Dzięki popularności Ewy Błaszczyk i dużym sukcesom, fundacja zdobyła bardzo dużą rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

Fundacja Polsat

Fundacja PolsatFundacja Polsat to ogólnopolska fundacja charytatywna z siedzibą w Warszawie, która ma na celu udzielanie pomocy osobom niepełnosprawnym, chorym dzieciom i ich rodzicom. Fundacja Polsat prowadzi między innymi publiczne zbiórki pieniędzy. Pozyskiwane środki przeznaczane są głównie na różnorodne specjalistyczne leczenie, środki farmaceutyczne, skomplikowane zabiegi operacyjne, czy inne formy pomocy najmłodszym pacjentom.

 

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

Polskie SerceFundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi to fundacja charytatywna założona w 1991 z inicjatywy prof. Zbigniewa Religi. Celem fundacji jest przede wszystkim wspieranie rozwoju polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzanie do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca.

 

Fundacja TVN Nie jesteś sam

Fundacja TVN Nie jesteś samFundacja TVN Nie jesteś sam to ogólnopolska fundacja charytatywna, założona 22 czerwca 2001 z inicjatywy Bożeny Walter. Fundatorem tej fundacji jest spółka akcyjna TVN, pokrywająca jej koszty funkcjonowania. Fundacja TVN Nie jesteś sam prowadzi działania na rzecz rzeczowego i finansowego wspierania chorych dzieci i osób starszych.

 

Polska Akcja Humanitarna

Polska Akcja HumanitarnaPolska Akcja Humanitarna to fundacja charytatywna, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych. PAH działa w 44 krajach na całym świecie, a także w Polsce. Od 1998 PAH prowadzi program dożywiania dzieci – Pajacyk.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) – jedna z najbardziej znanych fundacji charytatywnych w Polsce, założona m.in. przez Jurka Owsiaka w 1993 roku. Fundacja zdobyła ogromną popularność dzięki corocznym, ogólnopolskim imprezom rozrywkowo-medialnym o charakterze charytatywnym, popularnie nazywanymi Finałami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Fundacja ZACZYN

Fundacja ZACZYNFundacja ZACZYN działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie. Celem fundacji jest wzmocnienie aktywności społecznej seniorów i wzmocnienie głosu osób starszych w debacie publicznej.

 

Fundacja Zbieramy Razem

Fundacja Zbieramy RazemFundacja Zbieramy Razem to fundacja charytatywna założona 2014 roku w Gdańsku z inicjatywy Ireny i Piotra Barszczewskich. Misją Fundacji Zbieramy Razem jest niesienie pomocy dla osób niepełnosprawnych lub ciężko chorych ze szczególnym naciskiem na dzieci w zakresie wsparcia informacyjnego i materialnego.

Ważnym Elementem działań Fundacji Zbieramy Razem jest pomoc społeczna dla osób w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, której doświadczyli nagle pod wpływem tragedii osobistej lub w wyniku klęski żywiołowej czy pożaru.