Inne formy pomocy

Inne formy pomocyNa stronie dobroczynna.pl opisuję różne sposoby pomocy charytatywnej. Podzieliłem je na kilka podstawowych sposobów: Kliknij w bannerWyślij SMSZrób przelew na kontoPrzekaż jeden procentAdopcja na odległośćAukcje charytatywne. Niektóre fundacje charytatywne udostępniają także inne formy pomocy – sprawdź jakie.

 

Inne formy pomocy charytatywnej:

Dobry Testament

Po raz pierwszy spotkałem się z taką formą pomocy charytatywnej w przypadku PAH. Chodzi po prostu o to, że można uwzględnić Polską Akcję Humanitarną w swoim testamencie. Można uczynić PAH jednym ze spadkobierców lub zapisobierców.

 

Spełnij fantazję dziecka

Na stronie Dziecięce Fantazje Fundacja Dziecięca Fantazja publikuje listy z marzeniami chorych dzieci, które chciałaby spełnić w najbliższej przyszłości. Fundacja zachęca darczyńców do wybrania konkretnej fantazji, przy której urzeczywistnianiu chcieliby pomóc. W ten sposób masz pewność, że Twoja darowizna zostanie przeznaczona na spełnienie marzenia wybranego przez Ciebie dziecka. Prezent można przesłać lub dostarczyć osobiście do fundacji. Można też  przelać na konto fundacji środki pozwalające na jego zakup. Fundacja zajmie się przekazaniem podarunku Marzycielowi.

 

Rower Pomaga

Rower PomagaMożesz jeździć na rowerze, dbać o zdrowie i środowisko i jednocześnie pomagać charytatywnie. Celem akcji Rower Pomaga jest promocja jazdy na rowerze, zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko.

Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.