Polska Akcja Humanitarna

Polska Akcja HumanitarnaPolska Akcja Humanitarna (Polish Humanitarian ActionPAH) to fundacja charytatywna, której głównym celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Polska Akcja Humanitarna powstała w 1992 roku i od początku swojej działalności udzieliła pomocy w 44 krajach. Obecnie prowadzi stałe misje w takich krajach jak Sudan Południowy, Somalia, Syria, Nepal czy na Ukrainie.

PAH specjalizuje się w zapewnianiu dostępu do wody, odpowiednich warunków sanitarnych oraz edukacji z zakresu prawidłowej higieny. Buduje, naprawia, utrzymuje infrastrukturę wodną. Organizacja pomaga również poprzez dostarczanie żywności, odbudowę schronień i budynków użyteczności publicznej, dystrybucje najpotrzebniejszych przedmiotów, pomoc medyczną.

Polska Akcja Humanitarna działa także na terenie Polski. Od 1998 roku prowadzi swój chyba najbardziej znany w Polsce program – Pajacyk, w ramach którego pomaga głodnym dzieciomPajacyk nie tylko finansuje posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych ale także zapewnia dostęp do żywności tam, gdzie jej nie ma – tam gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny.

 

Polska Akcja Humanitarna – jak można pomóc?

Kliknij w banner

Jeżeli chcesz pomóc, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.pajacyk.pl i klikniesz w zielony brzuszek pajacyka.

 

Zrób przelew

Konto bankowe: Alior Bank S.A.
Nr rachunku: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960

Dla osób z zagranicy, które chcą wesprzeć Polską Akcję Humanitarną:
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960

 

Przekaż jeden procent

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Polska Akcja Humanitarna
KRS: 0000136833

 

Dobry Testament

Po raz pierwszy spotkałem się z taką formą pomocy charytatywnej. Chodzi po prostu o to, że można uwzględnić Polską Akcję Humanitarną w swoim testamencie. Można uczynić PAH jednym ze spadkobierców lub zapisobierców.