Fundacje charytatywne

Znajdziesz tu najświeższe informacje dotyczące fundacji charytatywnych w Polsce i za granicami. Sprawdź jakie fundacje charytatywne są obecnie prowadzone i dowiedz się jak je wesprzeć w ramach pomocy charytatywnej.

 

Fundacje charytatywne Aktualności:

Fundacja ZACZYN na dobroczynna.pl

Fundacja ZACZYNNa stronie dobroczynna. pl dodałem informacje o nowej fundacji charytatywnej, tym razem działającej na rzecz seniorów. Fundacja ZACZYN, bo tak się właśnie nazywa, działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie. Zobacz więcej »

Fundacja Kotkowo

Fundacja KotkowoDo tej pory skupiałem się na fundacjach i akcjach charytatywnych, których działania były ukierunkowane na pomoc ludziom. Dziś postanowiłem dodać na stronie dobroczynna.pl pierwszą fundację charytatywną, która działa na rzec zwierzątFundacja Kotkowo to fundacja charytatywna, której głównym celem jest pomoc przede wszystkim bezdomnym kotom żyjącym w Białymstoku i najbliższych okolicach.

Fundację Kotkowo możesz wesprzeć na przykład robiąc przelew lub przekazując jeden procent ze swojego podatku. Możesz też na przykład założyć swój Dom Tymczasowy dla kotów. Zobacz więcej »

Fundacja charytatywna Zbieramy Razem

Fundacja charytatywna Zbieramy RazemFundacja Zbieramy Razem to stosunkowo młoda fundacja charytatywna, bo założona dopiero w 2014 roku w Gdańsku z inicjatywy Ireny i Piotra Barszczewskich. Celem fundacji jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym lub ciężko chorym ze szczególnym naciskiem na dzieci w zakresie wsparcia informacyjnego i materialnego. Ważnym elementem działań fundacji jest pomoc społeczna dla osób w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, której doświadczyli nagle pod wpływem tragedii osobistej lub w wyniku klęski żywiołowej czy pożaru. Zobacz więcej »

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa ReligiNiedawno wspominałem o popularnej akcji charytatywnej – Polskie Serce – której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii. Celem fundacji jest wspieranie rozwoju polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzanie do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca. Zobacz więcej »

Fundacja charytatywna Ewy Błaszczyk Akogo?

Fundacja charytatywna Ewy Błaszczyk Akogo?Chyba każdy słyszał o fundacji charytatywnej Ewy Błaszczyk Akogo?. I to nie tylko ze względu na popularność założycielki fundacji – Ewy Błaszczyk – ale także ze względu na duże sukcesy tej fundacji. Fundacja charytatywna Ewy Błaszczyk Akogo? od 14 lat zajmuje się rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Fundacja wybudowała w 2013 roku klinikę „Budzik” – pierwszy w kraju ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Znajduje się w nim 15 łóżek dla dzieci w wieku 2-18 lat. W ciągu 3 lat działalności „Budzika” wybudziło się 31 dzieci. Zobacz więcej »