Przekaż jeden procent

Przekaż jeden procentPrzekaż jeden procent swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. To bardzo proste i co najważniejsze, NIE kosztuje Cię to ani grosza. Jeżeli nie zdecydujesz się na przekazanie tego 1% na pomoc charytatywną, wówczas te pieniądze po prostu trafią do budżetu Państwa. Lepiej więc chyba wspomóc jakąś akcję lub fundację charytatywną.

 

Jak przekazać jeden procent na Organizację Pożytku Publicznego?

W swoim zeznaniu rocznym PIT (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) znajdziesz rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy tam wpisać nazwę oraz numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) organizacja, której chcemy przekazać 1% podatku.

Pamiętaj także by wpisać kwotę, którą chcesz przekazać – nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Na jednym formularzu PIT możesz przekazać 1% tylko jednej organizacji. Jeśli jednak rozliczasz się na więcej niż jednym formularzu – w każdym z nich możesz wskazać inną Organizację Pożytku Publicznego.

 

Organizacje Pożytku Publicznego na które możesz przekazać jeden procent:

Fundacja Bliźniemu Swemu…

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacji Bliźniemu Swemu…, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Bliźniemu Swemu…
KRS: 0000141778

 

Fundacja Dziecięca Fantazja

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Dziecięca Fantazja
KRS: 0000168783

 

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
KRS: 0000125054

 

Fundacja Polsat

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacji Polsat, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Polsat
KRS: 0000135921

 

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

Aby przekazać jeden procent podatku na projekt Proteza Serca dla dzieci, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS projektu:
Nazwa: Proteza Serca dla dzieci
KRS: 0000069136

 

Fundacja TVN Nie jesteś sam

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacji TVN Nie jesteś sam, podaj w odpowiedniej rubryce PIT nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja TVN Nie jesteś sam
KRS: 0000014124

Polska Akcja Humanitarna

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Polska Akcja Humanitarna
KRS: 0000136833

 

Fundacja Zbieramy Razem

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Fundacji Zbieramy Razem, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Zbieramy Razem
KRS: 0000518797