Rower Pomaga

Rower PomagaAkcja charytatywna Rower Pomaga to akcja zorganizowana przez Fundację Ekologiczną Arka. Celem akcji Rower Pomaga jest promocja jazdy na rowerze, zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko. Za kilometry wspólnie przejechane w ramach akcji dzieci otrzymują wymarzone rowery.

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko. Wpisz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl. Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.

Głównym celem akcji jest cel Fundacji Ekologicznej Arka – wspólnie z Wami przejechać 1 000 000 kilometrów. Co 30 000 kilometrów jeden rower będzie przekazywany dla potrzebującego dziecka.

Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit  kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci.

 

Zasady zgłaszania tras rowerowych

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria:

  1. Zostały przejechane w 2017 roku.
  2. Znajdują się na terenie Polski.
  3. Długość trasy nie przekracza 300 kilometrów. W przypadku dłuższych tras bardzo prosimy o kontakt w celu ich weryfikacji.

Trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.

 

 

Rower Pomaga – jak pomóc?

Pomoc w ramach akcji charytatywnej Rower Pomaga jest bardzo prosta. Wystarczy jeździć na rowerze, a później zgłaszać przejechane trasy na stronie www.rowerpomaga.pl. Za przejechane kilometry, dzieci otrzymują wymarzone rowery.