Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) – jedna z najbardziej znanych fundacji charytatywnych w Polsce, założona m.in. przez Jurka Owsiaka w 1993 roku.

Podstawowym celem WOŚP według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdobyła ogromną popularność dzięki corocznym, ogólnopolskim imprezom rozrywkowo-medialnym o charakterze charytatywnym, popularnie nazywanymi Finałami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym elementem Finału jest „granie wielkiej orkiestry”. Mowa tu nie tylko o koncertach muzycznych organizowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą, ale także szeregu wydarzeń, które wówczas się odbywają- imprezy kulturalne i sportowe, aukcje charytatywne, publiczna kwesta na ulicach prowadzona przez wolontariuszy itd. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.

Od 1 września 2004 fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazane na konto fundacji 1% podatku dochodowego jest przeznaczane na wsparcie hospicjów dziecięcych.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – jak można pomóc?

Zrób przelew

Konto bankowe: PKO Bank Polski
Nr rachunku: 58 1240 1112 1111 0010 0944 9739

Dla osób z zagranicy, które chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy:
SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL 58 1240 1112 1111 0010 0944 9739

 

Przekaż jeden procent

Aby przekazać jeden procent podatku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podaj w odpowiedniej rubryce PIT („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) nazwę oraz KRS fundacji:
Nazwa: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
KRS: 0000030897

 

Wyślij SMS

Podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostępne są specjalne numery telefonów, na które można wysłać SMS. Podczas 25 finału, w dniach 1-18 stycznia 2017, można było wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565. Koszt jednego SMS wynosił 6,15 zł z VAT.

 

Aukcje charytatywne

Podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aukcje charytatywne dostępne są na Allegro pod adresem: http://aukcje.wosp.org.pl/.