Zauważeni – akcja społeczna dla seniorów

ZauważeniZauważeni to akcja społeczna przygotowana wspólnie przez redakcję programu UWAGA! TVN i  Fundacją ZACZYN. Celem tej akcji jest skierowanie uwagi na seniorów i ich potrzeby, a także budowanie międzypokoleniowego szacunku i zaufania.

Polska się starzeje. Osób po 60 roku życia regularnie przybywa. Wkrótce stanowić będą już jedną trzecią społeczeństwa. Doświadczeni, ale często samotni. Niekiedy zagubieni w świecie pełnym nowych technologii. Oni też chcą być zauważeni. Stąd kampania społeczna Zauważeni.​

Kampania będzie obecna na antenie „Uwagi!” oraz w mediach społecznościowych w postaci reportaży, wywiadów, porad. Aby zaangażować w nią młodsze pokolenia, ogłoszony został ogólnopolski konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Ten chłopak. Ta dziewczyna.”. Jego ideą jest  zapoznanie się młodzieży z sytuacją osób starszych w naszym kraju. Odkrycie przez uczniów podobieństw towarzyszących młodości i dojrzałości. Zrozumienie, że pomimo podeszłego wieku w każdej starszej osobie wciąż jest „Ten chłopak. Ta dziewczyna.” sprzed lat, którzy przeżywali podobne troski i radości jak dzisiejsza młodzież. To również okazja do zaszczepienia wśród młodych ludzi myśli o zaangażowaniu się w poprawę sytuacji seniorów, a w dalszej perspektywie także własnej.

Ambasadorami kampanii Zauważeni zostali: Ewa Woydyłło, Krystyna Kofta, Dorota Sumińska, Czesław Lang, Krzysztof Bielecki.

Sprawdź szczegóły tej akcji społecznej na oficjalnej stronie: http://www.zauwazeni.tvn.pl/

Zauważeni - akcja społeczna dla seniorów